W Archidiecezja,Wspólnoty

Rekolekcje w Jamnie

W dniach 6-11 sierpnia br w Jamnie odbyły się kolejne rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym. W pięknych, kaszubskich okolicznościach przyrody szukaliśmy przemieniającego spotkania z Jezusem. Pomagały nam w tym nauki rekolekcyjne ojca Arnolda Leibig OFM oparte na Katechiźmie Kościoła Katolickiego. Dla wielu z nas katechizm był wielkim odkryciem. Mieliśmy też czas na rozważanie Słowa Bożego i dzielenie się nim w grupkach dzielenia. Wieczorem powierzaliśmy owoce modlitwy Dobremu Bogu na modlitwie uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem oraz Najświętszej Maryi Pannie w modlitwie różańcowej. Pani Joasia i jej współpracownicy dogadzali nam pysznym jedzeniem. Pogoda była wyśmienita. Żal było opuszczać piękne okolice i wspólnotę rekolekcyjną.

Świadectwa:


Dziękuję Panu Bogu za rekolekcje w Jamnie, gdzie mogłam odpocząć w Jego obecności. Dziękuję organizatorom rekolekcji za to, że nie brakowało nam niczego względem ciała i Ducha, uznając swoje niedostatki jako dar od Boga, wiedząc że „moc Jezusa wykona się w słabości”. Jeszcze dziś Duch Święty nieustannie modli się we mnie pieśnią „błogosławić Cię chcę, sercem pełnym wdzięczności, błogosławić Cię chcę.”. Ludwika


Cudowny Boży czas.
Cudowna nauka milczenia, stało mi się słodkie i lekkie.

Zapragnęłam wprowadzać je w swoją codzienność z Duchem Św. Uważam że na dzisiejsze czasy ma moc wręcz egzorcyzmu.

Cenna nauka animowania: grupy, modlitwy, pokazała mi jak w lustrze własne błędy i słabości, ale motywując do działania. Otrzymałam łaskę zrozumienia na ile trwam w Bogu. Olbrzymia  skrucha i żal co do własnych win, zaowocowała  pięknym pokojem w sercu. Nabrałam apetytu na Katechizm Kosciola.

Gorące podziękowania dla wszystkich, a zwłaszcza dla Ojca Arnolda, któremu nie zdążyłam uścisnąć dłoni.
Cała Chwała Panu.
Szczęśliwa uczestniczka.