W Rumia-Effatha,Wspólnoty

Diecezjalne spotkanie opłatkowe

Dnia 12 stycznia 2019 roku w parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi odbyło się diecezjalne spotkanie opłatkowe wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Gdańskiej.
Spotkanie rozpoczęliśmy uwielbieniem Dobrego Boga za dary jakimi nas obdarzył w minionym roku oraz za wydarzenia i wszelkie dobro jakie przygotował dla nas w Nowym 2019 Roku.
O godz.10 rozpoczęliśmy Ucztę Eucharystyczną, w czasie której Słowo głosił ksiądz Sylwester Malikowski. Ksiądz Sylwester przypomniał nam, że Dobry Bóg, Nasz Tato z troską i cierpliwością wysłuchuje naszych próśb, realizuje te które przyniosą nam dobro, a te które mogą nam zaszkodzić realizuje inaczej niż oczekujemy i w odpowiednim czasie, tak aby dały dobre owoce.
Po Eucharystii przeszliśmy do salki gdzie czekał na nas pięknie udekorowany i suto zastawiony stół. Drugą część spotkania rozpoczęliśmy od wysłuchania Ewangelii o Bożym Narodzeniu, odczytanej przez księdza Sylwestra. Następnie Asia, nasza koordynatorka, i ks. Sylwester złożyli życzenia dla wszystkich wspólnot. Po tych życzeniach skierowanych do każdego uczestnika Odnowy w Duchu Świętym w naszej Archidiecezji, obecni na spotkaniu, podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiego dobra, które pochodzi od Boga. Potem nadszedł czas poczęstunku i indywidualnego dzielenia się radością z bratem i siostrą.