W Gdańsk-Effatha,Wspólnoty

Pożegnanie Wery

28 grudnia 2018r. odeszła do Pana Weronika Ostapczuk – Wera. Była osobą bardzo oddaną wspólnocie Effatha z Gdańska, w której była prawie od początku powstania. We wspomnieniach zapisała się jako osoba wierna, oddana, przyjacielska, życzliwa, gościnna, otwarta na nowe osoby we wspólnocie, o głębokiej wierze. Zawsze oddana służbie: gotowanie, nakarmienie głodnych, prasowanie, sprzątanie. Rozmodlona i zatroskana o innych, o wspólnotę, o Ojczyznę. Swoje troski z ufnością zawierzała na modlitwie Dobremu Bogu. Posługiwała modlitwą wstawienniczą. Nawet kiedy już z racji wieku i choroby nie mogła uczestniczyć w spotkaniach wspólnoty, zawsze żywo interesowała się, tym co się dzieje we wspólnocie i zawsze towarzyszyła nam w modlitwie.

Dziękujemy Panu Bogu za dar jej życia i obecność pośród nas we wspólnocie Effatha – tak wiele dała siebie innym! Odeszła do Pana, ale w sercu rodzi się radość z jej narodzin dla Nieba. Wierzymy, że Wera teraz jest bliżej nas i mamy mocnego wstawiennika u Ojca w Niebie.

Ostatnie pożegnanie Wery będzie 5 stycznia 2019r (sobota):
11:00 Msza święta żałobna w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku Wrzeszczu
12:30 Różaniec w nowej kaplicy na cmentarzu na Srebrzysku
13:00 Rozpoczęcie ceremonii pogrzebu

Dodaj komentarz

Wyślij do nas wiadomość

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>